با سلام خدمت شما دانشجویان و کاربران محترم گروه مهندسی سیویل سی. در این مطلب کتاب ریاضیات مهندسی لادیس کوواک را تهیه و تنظیم نموده ایم. که در ادامه مطلب برای آشنایی شما با مطالب  به شرح مختصری از کتاب پرداخته ایم. در پایان برای سهولت دستیابی شما دانشجویان و مهندسین لینک دانلود رایگان را قرار داده ایم.

ریاضیات مهندسی

ریاضیات مهندسی

فهرست مطالب کتاب ریاضیات مهندسی لادیس کوواک

  • فصل اول: جبر خطی
  • فصل دوم: معادلات با مشتقات جزئی
  • فصل سوم: سربهای فوریه و انتگرالهای فوریه
  • فصل چهارم: مسائل مقدار مرزی در مختصات قائم
  • فصل پنجم: مسائل مقدار مرزی در دیگر دستگاه های مختصات
  • فصل ششم: متغییر های مختلط

ماتریس ها

بعد از بسط ریاضیات عمومی در اوخر قرن هفدهم موجی در ریاضیات کاربردی به وجود آمد. یکی از مباحثی که بیشتر مورد توجه قرار گرفت حل معادلات دیفرانسیل بود. طرح های گوناگونی برای حل انواع مختلف معادلات دیفرانسیل پیشنهاد شد. هر ماتریس را یک آرایه مستطیلی از موجود هایی به نام عناصر تعریف می کنیم.هر ماتریس توسط عناصرش و محل آن ها در آرایه قابل تشخیص خواهد بود.

معادله تار مرتعش در کتاب ریاضیات مهندسی لادیس کوواک

اگر چه هدف اصلی ارائه روش های گوناگون برای حل مسائل است، بررسی طرز تشکیل یک مساله مقدار مرزی می تواند آموزنده باشد. بنابراین این بخش به بحث درباره یک مسئله فیزیکی به فرض هایی ساده کننده که برای به دست آوردن معادله ای با مشتقات جزئی ساده ضروری است و سرانجام به دست آوردن یک جواب خصوصی اختصاص می یابد.

تار مرتعش: مفروضات ساده کننده

  • تار همگن است، یعنی، مقطع عرضی و چگالی در سراسر آن ثابت اند.
  • هر نقطه تار در طول خطی عمود بر محورX ها حرکت می کند.
کتاب ریاضی مهندسی

کتاب ریاضی مهندسی

کاربرد های نظریه توابع مختلط

در این بخش چند کاربرد از کاربردهای فراوان نظریه توابع مختلط را ارائه می کنیم. در کتاب ریاضیات مهندسی لادیس کوواک به طور کامل توضیح داده شده است که در اینجا به شرح یک مورد آن می پردازیم:

تجزیه به کسرهای جزئی:

تجزیه به کسرهای جزئی توابع گویا، یعنی توابعی به صورت P(z) Q(z) که P و  Q چند جمله ای هستند، کاربردهای زیادی دارد. در ریاضیات عمومی، این شیوه به عنوان یکی از روش های انتگرال گیری مطالعه می شود. مثلا در یافتن تبدیل معکوس لا پلاس، و یا برای به دست آوردن بسط سری لوران یک تابع مفروض و یافتن مانده ها از این سیوه استفاده می شود.

در پایان برای شما دانشجویان و مهندسین لینک دانلود رایگان این کتاب کاربردی را قرار داده ایم.

دانلود:

رمز فایل:  www.30vil30.ir

0/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.


فهرست