با سلام و خسته نباشی خدمت شما دانشجویان و کاربران محترم گروه مهندسی سایت سیویل سی. در این مطلب مبحث دوم مقررات ملی ساختمان (نظامات اداری) را تهیه و تنظیم نموده ایم. در ادامه به شرح مختصری از مطالب مبحث پرداخته ایم. در پایان برای سهولت دسترسی شما دانشجویان و مهندسین به مطالب کامل مبحث دوم لینک دانلود رایگان را قرار داده ایم.

مقررات ملی ساختمان نظامات اداری

مقررات ملی ساختمان نظامات اداری

فهرست مطالب

  • کلیات
  • طراحی ساختمان
  • اجرای ساختمان
  • مهندسی و نحوه عمل به ماده ۱۲ آیین نامه اجرایی ماده۱۷
  • نحوه محاسبه حق الزحمه خدمات مهندسی ساختمان در بخش طراحی و نظارت

مقررات ملی ساختمان

مقررات ملی ساختمان مجموعه اصول و قواعد فنی و ترتیب کنترل اجرای آندها است که باید در طراحی، محاسبه، اجرا، بهره برداری و نگهداری ساختماندها در جهت تامین ایمنی، بهداشت، بهره دهی مناسب، آسایش، صرفه اقتصادی، حفاظت محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی و حفظ سرمایه های ملی رعایت شود.

 

طراحی ساختمان در مبحث دوم مقررات ملی ساختمان

طراحی ساختمان در مبحث دوم را اینگونه بیان نموده ایم:

کلیه طرح های ساختمانی و نقشه ها و مدارک فنی آن از جمله معماری، سازه، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی منحصرا باید توسط دفاتر مهندسی طراحی ساختمان یا طراحان حقوقی ساحتمان در حدود صلاحیتی که در زمینه طراحی دارای پروانهراشتغال از وزارت مسکن و شهر سازی می باشند دفاتر مهندسی طراحی و طراحان حقوقی ساختمان موظفند در آرایه خدمات خود ترتیبات و مقررات مندرج در شرح خدمات مهندسان را رعایت نمایند.

مقررات ملی نظامات اداری

مقررات ملی نظامات اداری

قرار داد اجرای ساختمان

قرار داد اجرای ساختمان را در مبحث دوم مقررات ملی به شرح زیر بیان نموده ایم:

اعم از اینکه به صورت عادی یا رسمی تنظیم شده باشد، برای طرفین آن حکم سند دارد و مشخصات اصلی و کلی قرار داد  مانند مشخصات و نشانی دو طرف، موضوع، مبلغ، مدت، نوع و اسناد و مدترک منظم به قرار داد در آن قید می شود.

اجرای ساختمان در مبحث دوم مقررات ملی ساختمان

اجرای ساختمان در فایل مبحث دوم مقررات ملی اینگونه بیان شده است:

عبارت است از تجهیز کارگاه، آماده سازی، سفت کاری، نازک کاری، اجرای تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی، محوطه سازی، حصار کشی و امور مربوط به مدیریت، اجرا و ساخت و ساز تا بهره برداری.

نحوه پرداخت حق الزحمه نظارت به ناظران:

سازمان استان معادل ۵ درصد حق نظارت واریزی صاحب کار به حساب سازمان استان را کسرو ما بقی مبلغ را با توجه به مراحل اجرای پروژه به روشی که به تصویب سازمان استان خواهد رسید در ازای ارایه خدمات نظارت به ناظران پرداخت خواهد نمود.

در فایل گذاشته شده به توضیح کامل در این مورد پرداخته ایم.

در پایان برای شما دانشجویان و مهندسین لینک دانلود رایگان را قرار داده ایم.

دانلود:

رمز فایل: www.30vil30.ir

0/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.


فهرست