با سلام خدمت شما دانشجویان و کاربران محترم گروه مهندسی سایت سیویل سی. در این  جزوه متره و برآورد دکتر رحیمی پور  را تهیه و تنظیم نموده ایم. در ادامه برای آشنایی شما دانشجویان و مهندسین با مطالب جزوه به شرح مختصری از آن پرداخته ایم. در پایان برای سهولت دسترسی شما به مطالب کامل لینک دانلود رایگان را قرار داده ایم.

جزوه متره و برآورد

جزوه متره و برآورد

فهرست مطالب

  • مقدمه
  • تعاریف
  • متره
  • مواد موافقت نامه مرتبط

مقدمه

در زیر برای آشنایی شما به شرح مختصری از مطالب جزوه پرداخته ایم :
یکی از اساسی ترین کارهایی که می بایست در ابتدا و انتها و در طول پروژه ها صورت بگیردانجام عملیات متره و برآورد و تهیه صورت وضعیت می باشد.

تهیه متره و برآورد کارهایی اجرایی بر اساس نقشه های تهیه شده توسط مهندسین مشاور و تایید شده کارفرما جهت تامین اعتبار توسط کارفرما و همچنین تهیه اسناد مناقصه و برگذاری مناقصه توسط دستگاه مناقصه گذار.

فهرست بهای واحد غیر پایه در جزوه متره و برآورد دکتر رحیمی پور

در برخی از سازمان ها به دلیل حاکم بودن ضوابط خاص ان سازمان و همچنین وجود عملیات خاص خود آن سازمان اقدام به تهیه فهرست بها می نمایند. که این فهرست بها در زمان برگذاری مناقصات و انعقاد قرار داد توسط سازمان مربوطه در اختیار استفاده کنندگان قرار می گیرد.

تعریف صورت حساب نهایی

صورت حساب نهایی = مبلغ صورت وضعیت قطعی پس از تصویب+ مبالغ اضافه شده. شامل

تعداد آحاد بها

بهای مصالح و تجهیزات و ماشین آلات تحویلی کارفرما

مبلغ جبران خسارت

شاخص دوره کارکرد

شاخص دوره انجام کار است که از سازمان برنامه و بودجه اعلام خواهد شد .مدت کارکرد ممکن است در دو دوره سه ماهه باشد. که در این موارد برای محاسبه ضریب تعدیل به نسبت هر مقدار روز از هر دوره سه ماهه به کل مدت کارکرد از هر دو شاخص های سه ماهه استفاده می کنیم.

جزوه متره و برآورد

جزوه متره و برآورد

ضریب طبقات در جزوه متره و برآورد دکتر رحیمی پور

قیمت های درج شده در فهرست بها برای انجام کار در طبقه همکف و زیر همکف در نظر گرفته شده است. چنانچه کار در طبقات بالاتر از همکف و یا پایین تر از طبقه زیر همکف انجام شود. بابت هزینه حمل مصالح به طبقات مذکور و افت ناشی از حمل آن به طبقات و همچنین سختی اجرای کار ضریبی به نام ضریب طبقات به شرح ۲ پیوست فهرست بها تعیین و در برآورد هزینه اجرای عملیات کار منظور می شود.

که در پایان برای شما دانشجویان و مهندسین لینک دانلود رایگان این جزوه کاربردی را قرار داده ایم.

دانلود:

رمز فایل:   www.30vil30.ir

0/5

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.


فهرست