با سلام خدمت شما دانشجویان و کاربران محترم گروه مهندسی سایت سیویل سی. در این مطلب جزوه تجهیز و اداره کارگاه پورجعفر را تهیه و تنظیم نموده ایم. در ادامه به شرح مختصری از مطالب جزوه پرداخته ایم. در پایان برای سهولت دسترسی شما دانشجویان و مهندسین به مطالب کامل جزوه لینک دانلود رایگان را قرار داده ایم.

تجهیز و اداره کارگاه

تجهیز و اداره کارگاه

تجهیز کارگاه

عبارت است از عملیات اقدامات و تدارکاتی که باید به صورت موقت برای دوره اجرا انجام شود.در این جزوه به شرح زیر انواع تجهیز را نام برده ایم:

تجهیز اولیه: اقدامات اولیه برای تجهیز کارگاه اصلی امکانات ضروری

تجهیز ثانویه: مجموعه عملیات جهت انجام امور موضوع پیمان در ادامه تجهیز اولیه و تکمیل کننده آن بوده، تامین محل اسکان و دفاتر کار با برپایی ساختمان های دائم و پیش ساخته، عریضه تر نمودن راه های دسترسی ، سازماندهی و داشتن برنامه مدون درامد تجهیز کارگاه در جهت کاهش هزینه ها.

تهیه و تامین مصالح در جزوه تجهیز و اداره کارگاه پورجعفر

در داخل جزوه به طور کامل در مورد تهیه و تامین مصالح به بحث پرداخته ایم که در زیر به شرح قسمتی از آن پرداخته ایم:

بر اساس ماده ۱۳ شرایط عمومی پیمان، مواد مصالح، اجناس و کالاهایی اتلاق می شود که در عملیات موضوع پیمان مصرف و یا نصب شده در کار باقی می ماند و لذا جهت اجرای عملیات پروژه  دچار تاخیر نگردد.

انواع مصالح

در زیر انواع مصالح را به تفکیک هر کدام نام برده ایم:

  • مصالح سنگدانه
  • سیمان
  • میلگرد
  • بنتونیت
  • چوب و تخته قالب بندی
  • آهن آلات و مصالح بنایی آجر و گچ
تجهیز و اداره کارگاه

تجهیز و اداره کارگاه

برآورد هزینه

اصولا هزینه های تجهیز کارگاه درصدی از برآورد قیمت پروژه را تشکیل داده و آیتم های آن به صورت مقطوع بیان می گردد. لذا باید با توجه به نیازهای دائم و موقت و همچنین شرایط کار کلیه هزینه های مستمر کارگاه در قرار داد منظور می شود.

انواع هزینه در جزوه تجهیز و اداره کارگاه پورجعفر

هزینه های دائم : هزینه های دائم، هزینه های تهیه و تامین آن دسته از مستحدثات ، تجهیزات ، تاسیسات و مبلمان دائم مربوط به تجهیز کارگاه را شامل می شود که متعلق به کارفرما بوده و بلافاصله پس از اتمام و یا تامین آندها باید به کارفرمایان تحویل گردد.

هزینه های موقت: هزینه های موقت کارگاه هزینه هایی است که پیمانکار در مدت پیمان به منظور اجرای عملیات موضوع پیمان حسب مورد برای تجهیز و بر چیدن کارگاه پرداخت می نماید.

در پایان برای شما دانشجویان و مهندسین لینک دانلود رایگان را قرار داده ایم.

دانلود:

رمز فایل: www.30vil30.ir

0/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.


فهرست