با سلام خدمت شما دانشجویان و کاربران محترم گروه مهندسی سیویل سی. در این مطلب جزوه بارگذاری ویژه آزمون نظام مهندسی را تهیه و تنظیم نموده ایم. در ادامه به ارائه قسمت هایی از جزوه پرداخته ایم. که در پایان برای سهولت دسترسی شما دانشجویان و مهندسین به مطالب کامل جزوه لینک دانلود رایگان را قرار داده ایم.

جزوه بارگذاری

جزوه بارگذاری

سر فصل های جزوه بارگذاری ویژه آزمون نظام مهندسی

  • مقدمه
  • کلیات
  • فشار خاک
  • بار زنده
  • بار سیل
  • بار برف
  • بار باران
  • بار یخ
  • بار باد
  • بار انفجار

فشار خاک

در جزوه بارگذاری ویژه آزمون نظام مهندسی فشار خاک را اینگونه توضیح داده ایم:

فشار های جانبی خاک: در طراحی سازه های زیر سطح زمین، باید نیروی فشاری جانبی ناشی از فشار خاک مچاور نیز منظور شود. در صورتی که بار خاک در گزارش مکانیک خاک تهیه شده توسط افراد ذیصلاح ارائه نشده باشد، در آن صورت بارهای خاک تعیین شده در جدول ۶-۴-۱ باید به عنوان حداقل بار طراحی منظور شود.

بار باران

ناپایداری انباشتگی آب:

انباشتگی آب در مورد تغییر شکل بام های نسبتا تخت به واسطه جم شدن آب، بکار می رود.

صرف نظر از شیب بام در صورتی که امکان جمع شدن آب بروی بام به منظور رسیدن به شبکه زهکشی فرعی وجد داشته باشد، ناپایداری انباشتگی آب می تواند رخ دهد. در جایی که شرایط جمع شدن آب وجود دارد، دهانه بین دو ستون به عنوان دهانه مستعد در معرض ، خطر در نظر گرفته می شود. هر دهانه مستعد در ساختمان ها و سایر سازه ها باید توسط تجزیه و تحلیل های سازه ای بررسی شود تا از دارا بودن سختی کافی ان به منظور جلوگیری نمودن از تغییر شکل مستمر اطمینان حاصل گردد.

جزوه بارگذاری ویژه آزمون نظام مهندسی

جزوه بارگذاری ویژه آزمون نظام مهندسی

بار زنده در جزوه بارگذاری ویژه آزمون نظام مهندسی

مجموعه تعاریفی از سر تیتر های فصل بار زنده:

بار زنده: بار غیر دائمی است که در حین استفاده یا بهره برداری از ساختمان به آنها وارد میشود.

بار زنده بام: باری بر روی بام است که توسط کارگران، در حین انجام تعمیرات بر روی آن وارد شده.

فضابند: یک ساختمان و یا قسمتی از آن، که به صورت کامل و یا موضعی خود ایستا بوده و شامل دیوار و سقفی برای جلوگیری از نفوذ حشرات باشد.

سیستم حفاظت پارکینگ: سیستمی از قطعات شامل مهارها و ادوات اتصال به سیستم سازه ای که مانع از حرکت وسایل نقلیه به سمت لبه های بدون حفاظ پارکینگ یا برخورد آن به دیواره های پارکینگ و یا راه عبور وسایل نقلیه می شوند.

سیستم دستگیره: یک میله به همراه مهارهای مربوطه و ادوات آن به سیستم سازه ای که برای تحمل بار وزن در مکان هایی مانند توالت، دوش و وان به کار می رود.

سیستم نرده حفاظ: مجموعه ای از قطعات شامل مهارها و قطعات اتصال به سیستم سازه ای که در نزدیکی لبه های باز سطوح برآمده با هدف به حداقل رساندن امکان سقوط مردم و یا تجهیزات و یا مصالح از آن نقاط به کار می رود.

سیستم نرده: نرده ای توسط دست برای  حفظ تعادل و یا طی مسیر  مورد استفاده قرار گرفته و شامل مهارها و اتصالات آن به سیستم سازه ای می باشد.

نردبان ثابت: نردبانی که به طور دائمی به یک سازه، ساختمان و یا تجهیز متصل شده باشد.

در پایان برای شما دانشجویان و مهندسین لینک دانلود رایگان این جزوه را قرار داده ایم.

دانلود:

رمز فایل:  www.30vil30.ir

0/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.


فهرست