با نام و یاد خدای مهربان ، عرض سلام خدمت شما کاربران عزیز وبسایت گروه مهندسی سیویل سی ؛ امروز در خدمت شما همراهان همیشگی هستیم با ارائه آموزش مدل کردن تونل در نرم افزار plaxis .

مرجع جامع مهندسی عمران و معماری

کانال تلگرامی گروه مهندسی سیویل سی

معرفی نرم افزار plaxis :

plaxis نرم افزاری المان محدود پیشرفته برای تحلیل تغییر شکل ها و پایداری در پروژه های مهندسی ژئوتکنیک کاربرد دارد.معمولا در مسائل مهم ژئوتکنیک ، یک مدل رفتاری پیشرفته برای مدلسازی رفتار غیر خطی و وابسته به زمان خاک ها بسته به هدف مورد نظر لازم است.با این نرم افزار میتوان خاکبرداری و خاکریزی مرحله ای با شرایط بارگذاری و شرایط مرزی مختلف را با استفاده از المان های مثلثی ۶ گرهی و ۱۵ گرهی مدلسازی نمود.

تاریخچه نرم افزار :

اولین ویرایش این نرم افزار به منظور آنالیز سدهای خاکی احداث شده بر روی خاک های نرم در قسمت های کم ارتفاع و پست کشور هلند و به سفارش مدیریت منابع آب آن کشور در دانشگاه صنعتی Delft در سال ۱۹۸۷ تهیه و سپس در سال ۱۹۹۳ قابلیت های آن گسترش داده شده که توسط مؤسسه Center for Civil Engineering Research and codes نیز مورد تایید و پشتیبانی قرار گرفت.

برخی از ویژگی و امکانات نرم افزار :

در این نرم افزار مدلهای رفتاری مور-کلمب ، مدل سخت شوندگی هذلولی ، مدل نرم شوندگی و مدل نرم شوندگی خزشی قابل بکارگیری است.همچنین با این نرم افزار میتوان فرآیند ساخت و حفاری را توسط فعال کرئن و غیر فعال کردن المانها در مرحله محاسبات اعمال کرد.نمونه ای از کاربرد این قابلیت ، انجام آنالیز لایه به لایه در پایداری شیب ها ، سد ها و تونل ها می باشد.

جهت تحلیل لایه به لایه مراحل ساخت سد در نرم افزار plaxis :

از دستور صفر کردن تغییر مکان ها و همچنین دستور ویرایش منحنی بار-تغییرمکان برای ایجاد تنش های اولیه در بارگذاری ها ، در ساخت مرحله ای وزنی سدها استفاده می شود.

لینک دانلود این نرم افزار قدرتمند و کاربردی در زیر قرار دارد :

رمز فایل : www.30vil30.ir
0/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.


فهرست